Usch ja.. Stackars min underbara lilla familj som får stå ut med en grinig mamma.. Men jag gör mitt bästa för att vara snäll.. :-/ Hoppas det fungerar eller att de iaf ser att jag försöker.
Vi var uppe tidigt idag för att få tag på nycklen som hamnat i bilen, och efter det var löst hamnade vi själva i sandlådan..
Det var såklart inte jag som valde att vi skulle ut där.. 🙂 Sen var det snart dags för lunch.. Efter lunch somnade kotten snabbare än snabbast, som han alltid gör.. Äntligen är vi tillbaka i vanliga rytmen..
Efter lunch kom pappa hem och det blev mer lek på innergården och sen for vi iväg för storhandling..
Felix har skadat sitt lilla knä idag och det tycker han nog är en mogen grej.. Det ska en man göra.. Hehe.. Här visar han sitt skrapsår och visar tummen upp..
Så nu slickar han sina sår.. Dansar, slickar, dansar, slickar.. Mellan åt slår han på sitt knä med.. 😛
Väl på citygross blev det lite Mc Donalds till kvällsmat. Klockan var nämligen aningen mycket..
Sen blev det handling, och då hittade vi kläder för 10:- styck. Vi köpte inga men det var både gulligt och roligt att prova dem på Felix..
Hihihi.. Det tyckte tydligen Felix med..
Så nu sitter vi i soffan och slappar medan trollet sover sött..